ویزاکارت و مستر کارت visa / master

توضیحات

آموزش عمومی پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت

همان گونه که امروزه بسیاری از کاربران ایرانی به آسانی از کارت های شتاب برای خرید از سایت های اینترنتی داخلی استفاده می کنند، می توانند از ویزاکارت و مسترکارت نیز بری خرید های آنلاین ارزی استفاده نمایند. به طور کلی برای پرداخت با ویزا کارت یا مستر کارت نیز برای خرید های آنلاین ارزی

 • مستر کارت های هدیه Gift Card
 • مستر کارت های مسافرتی Travel Card

مستر کارت های هدیه در دو نوع مجازی و فیزیکی  و مسترکارت های تراول در دو نوع بانام و بی نام روی سایت قابل دسترس می باشد .

مستر کارت های مجازی فقط در هنگام صدور شارژ می شوند و قابلیت شارژ مجدد ندارند . این مسترکارت ها برای خرید آنلاین اینترنتی و انجام پرداخت هایی که نیاری به فیزیک کارت ندارد استفاده می شود.
مستر کارت های گیفت فیزیکی نیز یکبار در هنگام صدور شارژ می شوند و مجدداً نمی توان روی آنها وجه لود کرد . این مستر کارت هاعلاوه بر پرداخت های آنلاین قابلیت خرید از پوز فروشگاهی خارج از کشور را دارد.

مسترکارت های تراول قابل شارژ بی نام قابلیت شارژ مجدد دارند و با اعتبار 2ساله ای که دارند می توانند کارت مناسبی برای سفرهای خارجی باشند ، چراکه علاوه بر استفاده از پوز فروشگاهی قابلیت دریافت وجه از ATM را نیز دارند ولی شاید برای کرایه ماشین این نوع کارت ها پاسخگوی نیازها نباشد و به همین دلیل مستر کارت قابل شارژ با نام  ارائه شده است که اعتبار آن 30 ماه می باشد و قابلیت کرایه خودرو را نیز در اکثر مواقع برآورده کرده است.

مسترکارت هدیه فیزیکی

مسترکارت فیزیکی از نوع پیش پرداخت (Prepaid) بوده و امکان صدور آنی با استفاده از کارت های
شتاب را دارد و شما با داشتن یک مستر کارت فیزیکی، می توانید انواع پرداخت های اینترنتی خود
را انجام دهید و علاوه برآن در مسافرت های خارجی روی دستگاه پوز فروشگاهی خرید خود را انجام دهید.

لطفاً به منظور ثبت درخواست کارت به موارد ذیل دقت فرمائید:

 • خرید با کارت شتاب از هر کجای دنیا / تحویل 1 ساعته در تهران
 • قابلیت شارژ از 50 تا 1000 دلار ( یکبار شارژ و غیر قابل شارژ مجدد )
 • این کارت ها با ضریب 50 در ابتدای سفارش شارژ می شوند.
 • صدور کارت به صورت هدیه فیزیکی/ قابل استفاده روی POS
 • قابل استفاده برای پرداخت های آنلاین بین المللی با کلیه ارز های رایج دنیا (ارز پایه دلار آمریکا )
 • امکان مشاهده آنلاین، رایگان و لحظه ای موجودی و تراکنش ها در پنل اینترنت بانک
 • قابلیت وریفای شدن توسط پی پال(paypal verified) / قابلیت دریافت ریفاند (Refoundable)
 • مدت اعتبار 1 ساله
 • کارت Prepaid مخصوص خرید های اینترنتی و خریدهای فروشگاهی خارج از کشور (دارای حساب بانکی نیست و بلاک نمی شود)

مرکز دوستی ملل در باتومی گرجستان

مشاور بانکی

Vip Georgia

995550006680+

مرکز دوستی ملل
در  گرجستان
خدمات مشاوره.
حقوقی تجاری
خرید و فروش املاک
رزرو هتل هتل آپارتمان
ثبت شرکت
مشاور بانکی ثبت شرکت
افتتاح حساب بانکی
ویزا کارت
ثبت نام در دانشگاه
برگزاری تورهایی. انفرادی وجمعی
گشت شهری
باغ گیاه شناسی
استخر دلفین ها
آبشار

آشنایی با کارت های بین المللی ویزا و مستر کارت

امروزه استفاده از کارت های اعتباری به جای پول نقد امری همگانی و موجب تسهیل فرآیند خریدهای حضوری و آنلاین شده است.
استفاده از کارت های بانکی مزیت های زیادی دارد :

 • سادگی استفاده از کارت های اعتباری و عدم نیاز به استفاده از پول نقد
 • صرفه جویی در تولید پول های نقد از جمله اسکناس و سکه و حفاظت از منابع طبیعی
 • امکان کارت به کارت کردن و انتقال دادن وجه
 • امکان خرید اینترنتی در هر ساعت از شبانه روز
 • افزایش و سهولت در خرید و فروش
 • امکان دریافت پول نقد از خودپردازهای بانکی (ATM) در صورت نیاز
 • رزرو هتل با استفاده از کارت اعتباری قبل از سفر
 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما

امروزه در همه ی کشور های دنیا استفاده از کارت های بانکی امری متداول و مورد استقبال عموم جامعه است. با توسعه کارت های بانکی تلاش برای یکپارچه کردن آنها و اتصال کارت بانک های مختلف به یکدیگر فراهم شده است. در ایران شبکه شتاب بانک های مختلف را به هم وصل کرده است و سهولت استفاده از کارت بانکی را زیاد کرده است. در مورد کارت های اعتباری بین المللی نیز دو شرکت بزرگ آمریکایی با نامهای ویزا و مستر، چنین امری را میسر کرده اند. این دو شرکت دارای شبکه مالی بین المللی هستند که اکثریت بانک های جهان عضو آنها هستند. در حال حاضر در جهان فقط چند کشور عضو شبکه جهانی ویزا و مستر نیستند که ایران نیز یکی از این کشورهاست.
به عنوان نمونه، شما با داشتن یک ویزا کارت می توانید به شبکه مالی بین المللی ویزا کارت وصل شوید و امکان خرید فروشگاهی در کلیه کشورهای عضو شبکه ویزا و همچنین امکان خرید آنلاین بر روی کلیه وبسایت هایی که درگاهشان به شبکه جهانی ویزا متصل است را دارید.
هر کارت اعتباری دارای یک شماره کارت 16 رقمی، تاریخ انقضاء، کد امنیتی (CVV2) می باشد که برای خریدهای آنلاین استفاده می شوند. برای خرید های فروشگاهی نیز این کارتها به دو دسته تقسیم می شوند. بعضی از آنها دارای رمز 4 رقمی می باشند که در هنگام خرید از دستگاه های P.O.S فروشگاهی باید آن را وارد نمایید و برخی از آنها مبتنی بر امضای صاحب کارت (Signature Base) هستند؛ به این ترتیب که صاحب کارت در پشت کارت امضا می زند و در هنگام خرید فروشنده امضای روی رسید را با امضای پشت کار مطابقت می دهد.
در یک طبقه بندی کلی، کارت های اعتباری به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: کارت های اعتباری (Credit Cards) و کارت های نقدی (Debit Cards).
در کارت های اعتباری، بانک به مشتری برحسب پارامترهای مختلف اعتبار استفاده از کارت را می دهد. بدین ترتیب که کاربر می تواند تا سقف اعتبارش از کارت خود پرداخت نماید، بدون این که آن مقدار موجودی را در حسابش داشته باشد و موجودی حسابش را بعد از پرداخت، طبق تعاریف و ضوابط از قبل تعریف شده تأمین نماید. عموماً بانک ها کارت اعتباری را به مشتریانی که شناخت از آنها دارند و در همان شهر زندگی می کنند ارائه می دهند و به همین دلیل بانک های خارجی که کارت های خود را در ایران توزیع می کنند معمولا کارت اعتباری به کاربران ایرانی ارائه نمی دهند.
دسته دوم کارت های نقدی هستند که در این دسته از کارت ها مشتری می تواند به میزان موجودی داخل حساب خود خرید نماید. یعنی به همان مقداری که موجودی در حساب خود واریز می نماید می تواند خرید انجام دهد. عموم حساب هایی که بانک های ایرانی به مشتریان خود ارائه می دهند از این جنس هستند.
یکی از زیرمجموعه های مهم کارت های نقدی، کارت های پیش پرداخت (Prepaid Cards) هستند که در شرایط تحریم های اعمال شده علیه ایران بهترین وسیله برای بانک های خارجی جهت ارائه به کاربران ایرانی به شمار می رفت. کارت های پیش پرداخت دارای حساب بانکی نیستند و مشتری حساب بانکی پشتیبان برای کارت خود ندارد. تنها با داشتن شماره کارت می تواند آن را شارژ نماید و در خرید های خود از آن استفاده نماید.
زیرمجموعه کارت های پیش پرداخت نیز کارت های هدیه (Gift Cards) هستند. کارت های هدیه، کارت هایی با مبلغ شارژ مشخص و از پیش تعیین شده هستند که تنها برای خرید آنلاین و فروشگاهی کاربرد دارند. کارت های هدیه دو محدودیت اصلی دارند. محدودیت اول عدم امکان شارژ مجدد آن هاست. این کارت ها در واقع یک بار شارژ (Single Load) هستند و پس از اتمام موجودی داخل کارت دیگر قابلیت شارژ مجدد ندارند و باید کارت جدید تهیه کرد.
محدودیت دیگر آنها نداشتن قابلیت امکان دریافت پول نقد (Cash) از دستگاه خودپرداز می باشد و همان طور که اشاره شد تنها کاربرد آنها خرید می باشد و قابلیت تبدیل به پول نقد را ندارند.
کارت های هدیه معمولا می توانند در قالب کارت های فیزکی و یا کارت های مجازی (Virtual Cards) ارائه شوند که در حالت دوم تنها کاربرد آن خریدهای اینترنتی و آنلاین است.
در ایران به علت وصل نبودن شبکه بانکی به شبکه جهانی ویزا و مستر، اغلب کاربران از این کارت ها برای خریدهای آنلاین استفاده می کنند.
از جمله استفاده کاربران ایرانی از کارت های اعتباری به شرح زیر است:

 • خرید نرم افزارهای اورجینال
 • خرید کتاب های الکترونیکی (E-book)
 • خرید از سایت های خارجی که ارسال مستقیم کالا به ایران دارند
 • ثبت نام آزمون های بین المللی از جمله تافل(TOEFL) و جی آر ای (GRE)
 • پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه های خارجی (Application Fee)
 • رزرو بلیط و هتل برای سفر های خارج از کشور
 • خرید اکانت بازی، شارژ نرم افزارهای پیام رسان و موارد مشابه)
 • پرداخت وقت سفارت سایت های خارجی
 • پرداخت هزینه چاپ مقالات و شرکت در کنفرانس های خارجی
  • مستر کارت های هدیه Gift Card
  • مستر کارت های مسافرتی Travel Card
 • مستر کارت های هدیه در دو نوع مجازی و فیزیکی  و مسترکارت های تراول در دو نوع بانام و بی نام روی سایت قابل دسترس می باشد .مستر کارت های مجازی فقط در هنگام صدور شارژ می شوند و قابلیت شارژ مجدد ندارند . این مسترکارت ها برای خرید آنلاین اینترنتی و انجام پرداخت هایی که نیاری به فیزیک کارت ندارد استفاده می شود.
  مستر کارت های گیفت فیزیکی نیز یکبار در هنگام صدور شارژ می شوند و مجدداً نمی توان روی آنها وجه لود کرد . این مستر کارت هاعلاوه بر پرداخت های آنلاین قابلیت خرید از پوز فروشگاهی خارج از کشور را دارد.مسترکارت های تراول قابل شارژ بی نام قابلیت شارژ مجدد دارند و با اعتبار 2ساله ای که دارند می توانند کارت مناسبی برای سفرهای خارجی باشند ، چراکه علاوه بر استفاده از پوز فروشگاهی قابلیت دریافت وجه از ATM را نیز دارند ولی شاید برای کرایه ماشین این نوع کارت ها پاسخگوی نیازها نباشد و به همین دلیل مستر کارت قابل شارژ با نام  ارائه شده است که اعتبار آن 30 ماه می باشد و قابلیت کرایه خودرو را نیز در اکثر مواقع برآورده کرده است.